O autorze
Lider Forum Europejskiego, obserwator europejskiej sceny politycznej, zakochany w Europie Środkowej. Warszawiak i - choć nikt nie chce uwierzyć - uczył się języka słowackiego dobrowolnie, a nie za karę. Były rzecznik prasowy Polonii Warszawa, jej kibic.

Jaka będzie Europa w 2025 roku?

Co motywuje, a co inspiruje współczesnych Europejczyków? Ile miejsca widzą w swoim życiu dla organizacji politycznej na poziomie europejskim? Czy Unia Europejska ma sens, czy jej błędy są już zbyt duże? Te pytania zadali w 11 językach Europy badacze z trzech czołowych europejskich uczelni i czekają na odpowiedzi z całego kontynentu, w tym z Polski. Apeluję o pomoc w rozpowszechnieniu badania, aby głos z Polski był słyszalny!

Wydarzenie na Facebooku z linkami do ankiet w różnych wersjach językowych: KLIKNIJ

Trzy czołowe uczelnie w zakresie nauk politycznych - London School of Economics and Political Science, Hertie School of Governance w Berlinie i SciencesPo w Paryżu - wzięły się na szeroko zakrojone badanie, dlaczego dotychczasowa historia europejska nikogo nie porywa. Czy straszenie wojną i sugerowanie, że Unia Europejska to jedyny sposób na utrrzymanie pokoju już nie działa?

W ramach działań Berggruen Institute on Governance, trzy uczelnie otrzymały specjalny grant badawczy i zebrały 21 studentów z trzech wybranych instytucji, aby zbadali stan rzeczy i przedstawili propozycje dla lepszego zarządzania Europą w przyszłości. Wyniki zostaną przedstawione w maju na konferencji w Paryżu, a wśród Gości ma być sam Prezydent Francji, Francois Hollande.

Mam przyjemność być jednym z tych 21 studentów - jedynym z Polski i Europy Środkowej. W ramach grupy, której przewodzę zajmujemy się "szukaniem nowej opowieści dla Europy" i uruchomiliśmy wspomnianą we wstępie ankietę, w której pytamy Europejczyków - nie tylko tych z Unii Europejskiej, bo badanie odbywa się w 11 językach, w tym 3 spoza Unii Europejskiej - o najważniejsze dla nich sprawy.


Z chęcią podzielę się naszymi odkryciami, wnioskami i pomysłami dla Europy po tym, jak projekt się skończy - ale dziś przede wszystkim proszę Was o wsparcie, abyśmy uzyskali jak największą ilość odpowiedzi z Polski, aby nasz głos był słyszalny!

Strona internetowa projektu: EUROPE2025

Wydarzenie na Facebooku z linkami do ankiet w różnych wersjach językowych: KLIKNIJ

Jeśli chcecie nam pomóc, możecie też wrzucić na swój profil na Facebooku:

Europa 2025 – chcemy usłyszeć, co TY o tym myślisz! Wypełnij ankietę o tym, co inspiruje i motywuje dzisiejszych młodych Europejczyków. Twoje zdanie ma znaczenie!
https://www.surveymonkey.com/s/EU2025_Polish

Dzięki! Sprawmy, aby nasz głos był usłyszany!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...